2010-06-20

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.06.2010

1) Nowożeńcom Monice i Andrzejowi dziękujemy za zakupienie kwiatów do pięknego wystroju naszej świątyni, natomiast Paniom z Ostrów dziękujemy za wykonane prace porządkowe oraz złożoną ofiarę na kościół.

2) W sobotę na godz. 09:00 do sprzątania kościoła prosimy Parafian z Ostrów z kolejnych pięciu rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.

3) Panu Mirosławowi Lisowi składamy podziękowania za przywiezienie darów Caritas dla całego dekanatu kolbuszowskiego. Strażakom na czele z Panem Komendantem i Panem Prezesem OSP Ostrowy Tuszowskie dziękujemy za ogrom trudu przy rozładunku tych darów - Bóg zapłać.

4) Informujemy, że ilości artykułów spożywczych przekazanych przez Caritas nie są duże, więc rozdzielane są przez Panie z Parafialnego Zespołu Caritas dla najbardziej potrzebujących rodzin. Paniom również dziękujemy za wydawanie tych darów i poświęcony czas.

5) Kolejne podziękowania składamy: Panu Adamowi Fitałowi, Panu Kierownikowi Ryndakowi z Cmolasu za udostępnienie aut dostawczych do przewozu darów dla powodzian z Parafii Trześń koło Sandomierza. Panom: Jarosławowi Rzeszutkowi, Stanisławowi Jełowi i Januszowi Cyranowi dziękujemy za przewóz tych darów.

6) Dziś dzień wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie. Przypominamy, że jest to obywatelski obowiązek każdego dorosłego Polaka, aby na głowę Państwa wybrać kandydata zatroskanego o dobro kraju, prawdziwego Polaka.

7) W środę nowenna do Madonny z Puszczy. Jej kult ożywiajmy licznym udziałem w tym nabożeństwie i kierowanymi podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej.

8) W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9) W piatek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci ze SP w Przyłęku o godz. 08:00, w Ostrowach Tusz. o godz. 09:00.

10) Prosimy, aby dzieci i młodzież w tym tygodniu przystąpili do sakramentu spowiedzi, by podziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku szkolnym. Będzie to dla nich zarazem spowiedź przed zbliżającym się Pierwszym Piątkiem miesiąca lipca. Ks. Grzegorz wyjeżdża w pierwszych dniach wakacji na turnus ministrancki, więc prosimy o zrozumienie i nie odkładanie spowiedzi na następny tydzień.

11) Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace parafialne, które w ostatnim czasie są wykonywane przy plebanii i kościele. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za zrozumienie i złożone ofairy pieniężne - Bóg zapłać.

12) 04 sierpnia wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę 33. Piesza Pielgrzymka. Zapisu na pielgrzymkę w grupie św. Brata Alberta można dokonać w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 100 zł.

13) Podziękowania Księdza Proboszcza z parafi Trześń k/Sandomierza: Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrym ludziom z Ostrów Tuszowskich za dary przekazane dla powodzian w parafii św. Rodziny w Trześni. Modlimy się za naszych Dobroczyńców. Życzymy wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże. (ks. Marian Kondysar)

14) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


INTENCJE MSZY ŚW.:

21.06 PONIEDZIAŁEK; 18:00
1) + Stanisław Rzeszutek – greg.
2) + Stanisław Stec – od Renaty Bańkowskiej i Zbigniewa Kalickiego

22.06 WTOREK; 18:00
1) + Stanisław Rzeszutek – greg.
2) + Jan Tylutki z okazji imienin

23.06 ŚRODA; 18:00
+ Jan Rzeszutek – od córki Jolanty z rodziną

24.06 CZWARTEK; 18:00
1) + Stanisław Rzeszutek – greg.
2) + Helena i Franciszek Babiarz w kolejne rocznice śmierci

25.06 PIĄTEK
09:00 w intencji uczniów kl. VI w podziękowaniu za otrzymane łaski, za nauczycieli i wychowawców, z prośbą o szczęśliwe, zdrowe wakacje i bł. Boże w kolejnych latach edukacji gimnazjalnej – od rodziców
18:00
1) + Stanisław Rzeszutek – greg.
2) + Janina Gancarczyk, jej rodzice Walenty i Maria

26.06 SOBOTA
14:00 ślub Cecylii Krupa i Andrzeja Łyczko
18:00 + Jan Krzemiński z okazji imienin

27.06 NIEDZIELA
07:30 + Jan Maziarz, Anna żona, Katarzyna córka, Józef syn
11:00 za Parafian
17:00 + Stanisław Rzeszutek – greg.