2017-12-10

II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 10.12.2017

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako XVIII Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc naszym braciom w wierze w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
Po Mszach św. będzie także możliwość zakupienia kartek świątecznych oraz stroików świątecznych u młodzieży KSM.
2. Przypominamy, że w sklepach w Ostrowach Tuszowskich zostały wyłożone pudełka, do których można składać artykuły spożywczo-przemysłowe na pomoc najuboższym z naszej wioski. Jest to akcja organizowana przez Panie z Parafialnego Zespołu Caritas i potrwa ona do 20. grudnia.
3. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku o 17:00 a w sobotę rano o 8:00.
4. Wspomnienia liturgiczne
- w środę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to również dzień modlitwy w intencji Ojczyzny z racji 36. rocznicy stanu wojennego.
- w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła
5. W środę po roratach nowenna do Madonny z Puszczy.
6. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- we wtorek w Przyłęku – o godz. 18:15 zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów
- w środę o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy dziewcząt
- w czwartek o 17:00 kandydaci do bierzmowania, grupa chłopców
- w piątek po Mszy św. spotkanie KSM
- w sobotę o 10:30 próba scholi.
7. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i ucałowanie Jego relikwii.
8. Uroczysty chrzest dzieci odbędzie się na sumie w dniu 26. grudnia, tj. w święto św. Szczepana. Zapisu do chrztu można dokonać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
9. Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii będzie 21. grudnia, w czwartek. Szczegółowy program spowiedzi zostanie podany w przyszłą niedzielę.
10. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na prowadzone prace remontowo-konserwatorskie oraz na rozbudowę o 5 głosów zabytkowych organów z naszego Sanktuarium. Jest również możliwość wpłacania ofiar na konto parafialne, które jest podane na stronie internetowej. Przy wpłatach należy wpisać „na cele kultu religijnego”, aby później wpłaconą kwotę odpisać od podatku dochodowego. Liczymy na większą ofiarność na ten cel, aby prace te mogły postępować w szybszym tempie.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – II Tydzień Adwentu

2. + Bronisława Sałdyka – od rodziny Bujaków

Niedziela 17.12 III Nd Adwentu
07:30 W intencji Parafian
11:00 W 80. rocz. urodzin Walerii Maziarz, w podziękowaniu za dotychczas otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Madonny z Puszczy – od syna Zbigniewa z rodziną oraz od wnuków Joanny i Waldemara z rodzinami
15:00 + Stanisław Stec (8 rocz. śm.)

PRZYŁĘK 09:00
+ Edward Gancarczyk – od „Promyczków Bożej Miłości” z Mielca